Helezon Tel

Helezon Tel

Helezon teller çit olarak kullanılan bir malzeme olup sınır belirlemede, güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. Bahçe, arsa, spor sahaları, tatil köyleri, fabrika, depo, gibi alanları çevreleyerek güvenliği ve sınırları belirlemektedir. Ayrıca askeri sahalar, havaalanları, otoyollar, kampus sınırlarını belirlemede de yaygındır. Çok yaygın olarak kullanılır. Bu tip teller kalın ve sağlam malzemeden üretilmektedir. Kullanılacak mekanların ve kişilerin tercihlerine göre farklı renklerde de üretilir.

Helezon teller sıcak daldırma galvanizli tel, PVC kaplı tel, çelik gibi hammaddelerden yapılır. Çeşitli yükseklerde ve tel çaplarında üretilebilmektedir. Estetik, dayanıklı ve ekonomik olması açısından yaygın kullanılır. Kompakt sargı halinde üretilen helezon çit telleri depolamakta ve nakliyede kolaylık sağlamaktadır. Tercihe göre çift taraflı dikenli olanları da mevcuttur.

Beton direklere, metal borulara veya ağaç kazıklara bağlanarak çekilen helezon teli üst kısmı dikenli telli veya düz olarak kullanılır. Eşkenar dörtgen olarak üretilen helezon teli malzemesi estetik olarak da düşünülmüştür.
Helezon telini uygulanmasından önce gergi teli çekilir. Böylece helezon tel gergin olarak çekilebilir. Helezon tel gergi teline ve direklere sıkıca bağlanır ve gergin durması sağlanmış olur.
Paslanmaya karşı PVC kaplamalı helezon telleri üretilmiştir. Çeşitli renklerde bulunan bu teller sağlam, güvenli, ve paslanmaz malzemelerdir.Helezon tel çevrilecek alanın etrafına 3 m. ara ile açılan çukurlara dikilen beton prefabrik çit direkleri dikilir. Her 15 direkte bir her köşeye payanda konur. Direklere 3 sıra gergi teli çekilir. Bu iskeletin üstüne helezon teli çekilir. Her direğe bağlanan tel gergin görünüm kazanır. Direklerin kavisli üst bölümüne istenirse 2 ya da 3 sıra dikenli tel çekilebilir.
İnşaat sektöründe, park alanlarında, hastanelerde, okullarda, sanayi tesislerinde sağlıklı olarak kullanılan helezon teli malzemesi dünyada yaygın olarak uygulanmaktadır.
[rev_slider helezon-tel]

Helezon tel; alan belirlemede ve çevre güvenliğinde kullanılan, ekonomik fiyatları nedeni ile en çok tercih edilen çit çeşidi olan örgü telli çitlerdir. Galvaniz tel çit ve Pvc kaplı tel çit olmak üzere iki ürün gurubuna ayrılmaktadır.

Ucuz fiyatları kadar, uzun ömürlü ve kolay uygulanma özelliklerine de sahip olan helezon örgü telleri; beton direk veya boru direkleri arasına çekilerek kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Helezon tel; başta tarım arazileri olmak üzere, birçok kullanım alanına sahiptir. Yaşanılan veya çalışılan alanların güvenliğini sağlar. Helezon tel; ekonomik, şık ve uzun ömürlüdür.  Uygulandığı alana estetik, güvenlik ve prestij katar.

Helezon tel örgü modelleri; beyaz, mavi, yeşil ve gri renk tonlarında imal edilmektedir. Paslanmaz, deforme olmaz yapısı ile ilk gün ki halini uzun süre koruyan çit sistemleri, uygulandığı her alanın güvenliğini uzun süre ve sorunsuz olarak sağlamaktadır.

Uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren ve tel çit uygulamalarında çığır açan Demirhan, tel çit firmaları arasında verdiği kaliteli hizmet anlayışı ile özel bir yere sahiptir. Tel çit fiyatları ve tel çit modelleri konusunda pek çok seçenek sunan ve müşteri odaklı çözümler üreten firmamız, kaliteden ödün vermeden, ekonomik fiyatlara tel çit uygulamaları gerçekleştirmektedir.

Tel çit sistemleri ile ilgili çalışacağınız bir firma arıyorsanız, adresiniz Demirhan Tel Çit Sistemleri olsun. Yılların birikimi, çalıştırdığı deneyimli kişiler ve müşteri odaklı çalışma anlayışı ile Demirhan Tel Çit Sistemleri sektöründe öncü kuruluşlardan.

Helezon Tel Tanıtım Filmi

helezon tel

2 yorum

  1. Aydın Vatansever

    Merhabalar,

    Kırklarelinde bir arsam var yaklaşık 20 dönüm. Metal borular ve helezon tel uygulama dahil fiyat öğrenebilirmiyim ?

  2. Kıbrıs ercan havalimanı 2700 mt.. 2 mt boy 2.5mm 5×5 kafes galvaniz tel.. 2.5 aralıklar 3 mt galvaniz boru ust uc sıra dikenli tel. uygulaması.. için malzemeli fiyat veriniz..

    saygılar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*