KAPALI HALI SAHA YAPIMI

Aşağıda halı saha yapımı için adım adım bilgilendirme mevcuttur. Tüm sorularınız için bize hemen ulaşabilirsiniz.

1. HATIL KAZISI YAPILMASI

Makine yardımı ile mıcır serilir ve silindir yardımı ile sıkıştırılır.

2. BETONARME HATIL YAPILMASI

Hatıl betonu için ahşap kalıp kurulup,kalıp içerisine iki alt iki üst demir donatı yerleştirilir.r. Beton atılmadan önce taşıyıcı makasların konacağı hatıl üzerine10 mmkalınlığında ankraj sacları konulur. Bu sac plakalar özel cıvatalar ile betona sabitlenir.Beton dökülerek hatıl tamamlanır.

[rev_slider kapali-hali-saha]

 

3. MICIR SERİLMESİ VE SIKIŞTIRILMASI

Hatıl betonu tamamlandıktan mıcır makine ile serilip silindir ile sıkıştırılır.sıkıştırılan mıcır üzerine tekrar5 cmyüksekliğinde mıcır serpiştirilip sıkıştırılır.Sıkıştırılan mıcır tabakaları üzerine10 cmyükseklik sağlayacak şekilde mııcır serilir. Zemin halı serilecek hale getirilmiş olur.

4. ÇELİK KONSTRUKSİYON YAPILMAS

Borudan karşılıklı olarak yapılan taşıyıcı makaslar içerisine, Ø42 mm borular diyagonal olarak monte edilir. Taşıyıcı makaslar, hatıl betonun üzerine daha önce hazırlanmış olan 10mm kalınlığındaki sac plakalara cıvata ile tespit edilir. Taşıyıcı makaslar, yatay olarak alttan ortadan ve üstten 3 sıra şeklinde Ø42 mm boru ile kaynak ile tespit edilir. Konstrüksiyonun uzun kenarına 3 sıra rüzgar bağlantısı Ø42 mm borudan kaynaklanarak monte edilir. Gövde makaslarına, (sahanın genişliğine göre 12mt-15mt arası) radus verilir. Ø76 mm borudan gövde makaslarının arasından Ø27 mm borular ile çapraz ve diyagonal bağlantılar kaynak ile sabitlenir. Gövde makaslar üzerinden aralıklar ile Ø27 mm borular vasıtası ile kaynakla sabitlenir. Halı sahaya giriş kapısı konstrüksiyona ilave edilir. Sahaya uygun kale direkleri ve kale ağları yapılır. Konstrüksiyon istenilen renkte endüstriyel boya ile boyanır.

5. TEL ÇİT ve AĞ İLE KAPLAMA YAPILMASI

Taşıyıcı makaslara, 40×40 mm göz aralığında,3,5 mmkalınlığında PVC kaplı daldırma galvaniz fens teli ile kaplanır. Sahanın komple çevresine çelik halat gerilir. Fens telinin üstünden başlanarak, sahanın yan kenarları tüm konstrüksiyonu kaplayacak şekilde 72 numaralı 15×15 cm göz aralıklı paraşüt ipinden imal edilmiş ağ ile kaplanır. Kale arkaları ise çift kat olarak 12×12 cm göz aralığında 72 numaralı paraşüt ipinden imal edilmiş ağ ile kaplanır.

6. AYDINLATMA YAPILMASI

Gövde makaslarının 8 mt yüksekliğine monte edilmek üzere 400W Metal Halide projektörler karşılıklı olarak konstrüksiyona ilave edilir. Aydınlatma sisteminin kablolama işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir.

7. BRANDA İLE KONSTRUKSİYONUN KAPLANMASI

1.100Dteks, PVC özel laklı, sıcak soğuk hava dirençli,650 gr/m2 ağırlığında, 2 yıl işçilik garantili,5 mmbağlama urganı ve emniyet kemeri sahanın kenarına köprülü sistem ile kaplanır.

8. ENERJİ HATTI ÇEKİLMESİ

Sistemin çalışır hale gelmesi için gerekli olan enerji mevcut bir hattan kablolar vasıtasıyla elde edilir. Mevcut şartlar içinde kablolama işlemi yeraltından gerçekleştirilir.
kapali_hali_saha_1 kapali_hali_saha_3

kapali_hali_saha

12 yorum

 1. Okulumuzda bulunan hali sahanın üstünün kapatılmasını istiyoruz 30×15 m boyutu tahmini maliyet nedir acaba

 2. Halı saha yapmayı düşünüyurum maliyeti nedir ödeme şekilleri nasıldır bilgilendirirmisiniz

 3. 25*50 halı saha yaptırmayı düşünüyurum maluyeti ne dir üğrene bilirmiyim

 4. Acarkent Beykoz’da 33x21metre ölçülerindeki alanımızı halı sahayapmak için görüşmek istiyorum

 5. mrb .. ben kahramanmaraştan yazıyorum ..30×50 yada 48×26 ebadlarında kapalı halı saha yaptırmak istiyorum bırandalı olacak. bunun yanında 25 m2 sosyal tesis yapımınıda eklersek ne kadar maliyeti olur teslim süresi ne kadar… iyi çalışmalar

 6. Okul Müdürüyüm 30×48 m. lik aianı 4.m.yüksekliğinde plastik kaplama tel ile çevirmek istiyoruz. İşçiliğini kendimiz yapabiliriz. Malzeme fiyatını gönderebilirmisiniz.(demir direkler dahil.)Ekonomi olması tercihimizdir.

 7. Mesajınız25*40m bir halı saha düşünüyorum tam teşekülü soyunma odasıyla beraber masrafı ne kadar olur

 8. Hayırlı günler… İlköğretim okulumuzun eski halı sahası var bu sahayı değiştirmek istiyoruz alt yapısı hazır durumda ölçüleri 45mx25m kapalı olacak fiyat verirseniz seviniriz teşekkürler…

 9. selam, 20 x 40 boyutlarında erzuruma kapalı bir halısaha yaptırmak istiyorum, 1000 m2 alan üzerine, kapalı derken branda olarak değil, duvar ve çatı malzemesi ile, ısıtma problemi için, ayrıca soyunma odaları vs. ile birlikte tam teşekküllü bir tesis düşünüyorum, bana ortalama bir fiyat verebilirmisiniz? yada ulaşabileceğim bir telefon numarası verin ciddi ciddi görüşelim…

 10. kapalı halısa maliyetı ıcın fıoyat ıstıyorum uzun vade kısa vade taksıt ne yaparsınız 1500 metre kare uzerıne ınsa edılecektır

 11. 1000 m2 arsam var ideal bir kapalı halı saha ve soyunma odasıyla beraber yapmak istiyorum anahtar teslim fiyatı ve ne kadar sürede yapılır. ve ödeme şartlarınız nasıl erken bilgi verseniz iyi olur. TEŞEKKÜRLER

 12. Merhaba
  500 m2 kapalı alanımızı halı saha yapmak istiyoruz,kapalı alanımız sizin resimdeki gibi bu konuda m2 fiyat ve maliyeti hakkında yardımcı olurmusunuz.
  iyi çalışmalar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*